Onder het motto ‘Je hebt niet altijd doseerpompen nodig’ lanceerde de exposant een reactor die onder vacuüm chemicaliën mengt. Het Easyzon L chloordioxidesysteem zou minder onderhoudsgevoelig zijn dan bestaande mengsystemen en het risico verminderen op lekkages van chemicaliën en daardoor veiliger zijn.

De unit bestaat uit een reactor in een beschermende kast en maakt gebruik van Lutz-Jesco’s ‘beproefde zuur-chlorietprocedure’ op basis van standaardchemicaliën, zoals 9 % zoutzuur en 7,5 % natriumchloriet. Het systeem haalt de chemicaliën uit twee opslagtanks en mengt deze in de juiste verhouding in de reactietank, waarbij chloordioxide ontstaat. Deze reactie duurt ongeveer tien tot vijftien minuten.

Vacuümsysteem: eenvoudigere installatie

Bijzonder hierbij is dat het mengen gebeurt met een vacuümsysteem. In plaats van doseerpompen zuigt het gegenereerde vacuüm het zoutzuur en natriumchloriet aan. Dit maakt de installatie minder complex.

Na verdunning van het chloordioxide met water voert het systeem de resulterende 0,05 tot 0,15 % waterige chloordioxide-oplossing in een producttank. Van hieruit wordt het door een doseerpomp in het proces gevoerd.

Het systeem is compact, maar levert evengoed nog 27 liter chloordioxide-oplossing per uur. Het systeem is toepasbaar voor kleine waterleidingbedrijven en de drankenindustrie.