‘Safetychlormix’ maakt het mogelijk snel te handelen als de nood aan de man is. Het systeem biedt een nauwkeurige dosering van vloeibaar chloor, waardoor bacteriële groei snel beheersbaar wordt. Het noodchloreringssysteem is al in gebruik bij enkele Duitse gemeentelijke nutsbedrijven, waaronder die in de stad Schwerin.
De chloreringsinstallatie is ontworpen als een plug-and-play systeem. Hij staat op een stevige stalen trolley. Dit maakt hem eenvoudig verplaatsbaar en direct inzetbaar door één persoon. Hart van het systeem is de Magdos LDp-membraandoseerpomp, die een calcium-hypochlorietoplossing via een tien meter lange PVC-slang injecteert in het verontreinigde water.
Hierbij komt hypochloorzuur (HOCl) vrij dat korte metten maakt met micro-organismen. De pomp is onderhoudsarm en heeft geen verslijtbare onderdelen zoals tandwielen of assen. Een module kan tot 650 g chloor per uur produceren, afhankelijk van de configuratie. Een tegendruk- en drukontlastingsventiel bieden extra veiligheid, een lekbak moet lekkages naar het milieu voorkomen.