De Fluxus ST van Flexim is een clamp-on flowmeter die zowel het volume als de massastroom van verzadigde en oververhitte stoom bij temperaturen tot 180 °C kan meten. Dit is geheel veilig, omdat er vanaf de buitenkant wordt gemeten. De stoomstroom wordt non-invasief gemeten vanaf de buitenkant van de buis, dus zonder onderbreking van werking en (stoom)toevoer.
Het principe werkt zo: de montage begint met het klemmen van de ultrasone transducers om de buitenkant van de buis. Die hoeft dus niet opengemaakt te worden, dus het proces kan gewoon doorlopen. Er wordt akoestisch gemeten met een hoge gevoeligheid, zelfs bij zeer lage stroomsnelheden en onafhankelijk van de stroomrichting. Een hoog stroombereik met stroomsnelheden van 0,01 tot 60 m/s maakt verkleinen van de buisdiameter overbodig. Normaal is dit nodig om te voldoen aan de eis van een inline meter voor minimale stroomsnelheid.
Daarmee is het voor het eerst mogelijk om alle stoomverbruik vast te leggen van zeer lage tot zeer hoge debieten met een grootte van één meter. Bovendien veroorzaakt de niet-invasieve meting geen drukverlies. De bevestigingen van de transducer kunnen volledig worden geïsoleerd om warmteverlies naar de omgeving te verminderen.
Download de full-size PDF