Hes Beheer koopt zijn 50%-partner Noble Netherlands in de Botlek Tank Terminal (BTT) uit en wordt daarmee volledig eigenaar. Daarmee zet het bedrijf een nieuwe stap in de strategie om zijn positie in de natte bulksector te verstevigen. Die komt nu op 14% van de omzet.
BTT beschikt over een nieuwe terminal met een opslagcapaciteit van 200.000 kubieke meter, die schepen tot 115.000 ton draagvermogen kan ontvangen. Te behoeve van een uitbreiding wordt op dit moment een deel van de Botlekhaven gedempt. Op termijn kan de opslagcapaciteit worden uitgebreid tot 750.000 kubieke meter.
Noble Netherlands is een werkmaatschappij van de Hongkongse Noble Group, één van de grootste handelshuizen ter wereld, dat onder meer in landbouwproducten, energie en metalen handelt.