Air Products start grootschalig project voor CO2-opvang in Texas

icon.highlightedarticle.dark Tech & Productie
Laatste wijziging: 8 mei 2023

Air Products, één van de grootste leveranciers van industriële gassen ter wereld, heeft een overeenkomst ondertekend met raffinaderij Valero Energy Corporation en olie- en gasmaatschappij Denbury Onshore voor de start van een grootschalig project voor de opvang en opslag van koolstofdioxide (CO2) in Port Arthur, Texas. Air Products start eind 2012 met de opvang van CO2 en levert deze via de Denbury Green Pipeline aan Denbury Onshore. De CO2 wordt door de oliemaatschappij gebruikt voor de winning van olie.

Air Products bouwt en exploiteert voor het project een geavanceerd systeem voor het opvangen en reinigen van CO₂ die afkomstig is van twee waterstoffabrieken (stoommethaanreformers, SMR’s) bij de Valero-raffinaderij in Port Arthur. De beide reformers produceren waterstof voor de productie van schone brandstoffen. De waterstof wordt gebruikt door diverse raffinaderijen, die gekoppeld zijn aan de waterstofpijpleiding van Air Products in de Gulf Coast. Air Products kan jaarlijks ongeveer één miljoen ton CO₂ opvangen, zuiveren en via een pijpleiding aan Denbury Onshore leveren.
“Het tekenen van de overeenkomst is een belangrijke grote stap in de voortgang van dit project”, zei Wilbur Mok, vice-president North America Tonnage Gases van Air Products. “We zijn een belangrijke
leverancier van technologie voor de productie van waterstof en voor de opvang en reiniging van CO₂ en als zodanig betrokken bij verschillende projecten in de wereld. Bij het project in Port Arthur krijgen we de kans onze technologie op grote industriële schaal te demonstreren.”

Air Products kreeg in juni 2010 een subsidie van 253 miljoen dollar van het National Energy Technology Laboratory van het Amerikaanse Ministerie van Energie. De subsidie werd toegekend als onderdeel van de tweede fase van het Industrial Carbon and Sequestration (ICCS) programma. Het geld, afkomstig uit het American Recovery and Reinvestment Act, wordt gebruikt voor ontwerp, bouw en exploitatie van de installaties tot september 2015.

Blijf op de hoogte en mis geen artikel

Inschrijven icon.arrow--dark