Aparte websites om BtoB-afnemers online hun industriële gassen of koudemiddelen te laten bestellen én in selfservice allerlei gebruiksinformatie van zo’n site te kunnen laten plukken, zijn over het algemeen niet zo dik gezaaid. Of tamelijk eenvoudig wat betreft hun mogelijkheden. Linde Gas lijkt hierop een positieve uitzondering te vormen.
Na een facelift van haar website heeft Linde Gas Benelux met een wedstrijd een extra impuls willen geven aan niet alleen de kwaliteit van de klantgegevens op haar site, maar ook het actieve bestelgedrag. Daarbij was als incentive een iPod Shuffle te winnen.
Marco van Dorp, eMarketing Officer voor technische en speciale gassen, noemt de actie een succes: ‘Ten eerste was de respons zo’n 20%, wat zeker in de business-to-business niet onaanzienlijk is. Ook werden binnen de actie mogelijkheden als het actief online opvragen van bijvoorbeeld facturen nog eens extra voor het voetlicht gebracht. Ja, de vooraf geformuleerde doelstellingen zijn wat mij betreft redelijk optimaal gehaald.’
Uiteindelijk gingen de prijzen naar de online klanten de heren Lokate (Bega International), Roelofs (Evers Specials bv), Huibers (Fontijne Grotnes), Bendt (Schmitt Ankers and Chains) en Wellink (Unifour bv), die elk gedurende de actieperiode hun persoonlijke gegevens ge-update hadden én een online bestelling plaatsten.