Vorig jaar leverde Busch wereldwijd een groot aantal vacuümsystemen voor de productie van windturbines. De vraag naar de productie van milieuvriendelijke energie neemt toe, dit leidt ertoe dat er overal meer en meer windenergieparken worden ontwikkeld.
Bij de vervaardiging van rotorbladen worden vacuümpompen van Busch gebruikt die in Maulburg worden geproduceerd. De rotorbladen voor windturbines worden gemaakt van kunststof. Deze bladen worden door middel van het RTM (Resins Transfer Moulding) proces vervaardigd. De rotorbladen, die tot wel 60 meter lang worden, vereisen maatwerk vacuüminstallaties. Busch produceert deze installaties in eigen beheer en volgens de wensen van de klant.
In de laatste jaren zijn er in Duitsland en aan de Noordzee en Baltische kust een aantal ondernemingen opgericht die zich specialiseren in de productie van dergelijke zeewindturbines. Zij vertrouwen allen op de betrouwbaarheid van vacuümtechnologie uit Maulburg. Het uitvallen van een vacuüminstallatie tijdens het uithardingproces, dat verscheidene uren duurt, kan een verlies van honderdduizenden euro’s veroorzaken. De reden waarom al deze bedrijven direct aan de kust gevestigd zijn is duidelijk: vanwege hun omvang, de tot 60 m lange rotorbladen kunnen niet over de weg vervoerd worden, zij moeten van de productiehal direct op schepen geladen worden die hen naar de zeewindparken brengen. De installaties worden direct ter plaatse geassembleerd.